Hallo,
Mijn Garmin Edge Explore geeft een totaal verkeerde hoogtemeter indicatie.
Gisteren gereden met iemand met een Garmin 520. De 520 gaf 150 hoogtemeters aan en mijn Explore 516! Mijn fietsmaat rijdt met een Garmin GPSMAP64 en ook met die gps verschilt mijn hoogtemeterindicatie heel veel en bij iedere rit!
Op strava laat ik dan de hoogte corrigeren (er gaan dan heel wat meters af), maar ik heb de indruk dat die correctie ook niet klopt.
De Explore heeft geen barometrische hoogtemeter. Misschien zit daar het probleem en wordt de hoogte berekend aan de hand van de kaart. Calibreren kan volgens mij niet met de Explore. En dat is vreemd, want bij veel andere Edge modellen kan dat wél (gps instellen)
Iemand bekend met dit probleem?
Groet,
Peter
Garmin Edge Explore onjuiste hoogtemeters
- deefdeef
- Pro Biker
- Berichten: 1392
- Lid geworden op: za 22 juni 2013, 11:43
- Mijn mountainbike: Specialized Epic FSR comp 2017
- Contacteer:
Strava zou ik ook niet geloven qua hoogtemeters en afstand.
Jouw edge zal waarschijnlijk ook de GPS-hoogte gebruiken in combinatie met de hoogtekaart. Beide manieren kunnen inderdaad leiden tot afwijkingen. Vooral GPS in het bos geeft veel ruis en daardoor afwijkingen.
Misschien kun je in basecamp de hoogteprofielen vergelijken en kijken waar de afwijkingen zitten
Jouw edge zal waarschijnlijk ook de GPS-hoogte gebruiken in combinatie met de hoogtekaart. Beide manieren kunnen inderdaad leiden tot afwijkingen. Vooral GPS in het bos geeft veel ruis en daardoor afwijkingen.
Misschien kun je in basecamp de hoogteprofielen vergelijken en kijken waar de afwijkingen zitten
Ik wil niks! Helemaal niks! -Heideroosjes-
Epic comp FSR 2017
Crave expert 2014
Strava
lid van TWC Ons Verzet, Schaijk
Epic comp FSR 2017
Crave expert 2014
Strava
lid van TWC Ons Verzet, Schaijk
Al vaker heb ik hier gemeld dat GPS toestellen plaatsbepalings toestellen zijn. En daarin zijn de meesten heel nauwkeurig. Al het andere zijn afgeleide parameters eb worden door de producenten aangeprezen uit marketing overwegingen. Hoogtemeters vaststellen met een GPS is net zoiets als grammen afwegen met een personenweegschaal.
Bovendien doen in ons vlakke land hoogtemeters er niet toe.
Bovendien doen in ons vlakke land hoogtemeters er niet toe.
Solo fare un giro in bel tempo e a bassa velocità.
-
- All rounder
- Berichten: 62
- Lid geworden op: ma 13 oktober 2014, 16:41
- Mijn mountainbike: Santa Cruz Blur
Als een gps de optie heeft om hoogtemeters te tellen, verwacht ik dat het apparaat de hoogtemeters enigszins betrouwbaar weergeeft.
Dat valt dus erg tegen.
In mijn woonomgeving is het aardig heuvelachtig. Ook rijd ik regelmatig in Sauerland en daar tellen de hoogtemeters wel.
Ik heb er nu andere kaarten opgezet, misschien dat die een nauwkeuriger beeld geven. Morgen maar eens testen.
Groet,
Peter
Dat valt dus erg tegen.
In mijn woonomgeving is het aardig heuvelachtig. Ook rijd ik regelmatig in Sauerland en daar tellen de hoogtemeters wel.
Ik heb er nu andere kaarten opgezet, misschien dat die een nauwkeuriger beeld geven. Morgen maar eens testen.
Groet,
Peter
Andere kaart(en) zal geen rol spelen. Zoals ik al aangaf is de bepaling tweedimensionaal redelijk nauwkeurig. De hoogtemetersmeting is een heel erg onnauwkeurige "nevenmogelijkheid". Het aanprijzen van die optie is een schoolvoorbeeld van marketing prietpraat.
Als je nauwkeurigere hoogtemeters belangrijk vindt dan zal iets anders nodig hebben. Wat weet ik niet want mij persoonlijk interesseert dat niet. Vergelijkbaar is bijvoorbeeld dat als je precieze dikte van een klein voorwerp wil meten heb je i.p.v. een duimstok een schuifmaat nodig.
Als je nauwkeurigere hoogtemeters belangrijk vindt dan zal iets anders nodig hebben. Wat weet ik niet want mij persoonlijk interesseert dat niet. Vergelijkbaar is bijvoorbeeld dat als je precieze dikte van een klein voorwerp wil meten heb je i.p.v. een duimstok een schuifmaat nodig.
Solo fare un giro in bel tempo e a bassa velocità.
- ThaSingleTrackMastah
- Moderator
- Berichten: 29836
- Lid geworden op: do 19 december 2002, 10:56
- Mijn mountainbike: Heeft een motortje
- Contacteer:
Hoogtemeting met alleen gps (dus zonder barometer) is altijd onnauwkeurig.
De fout is cumulatief, dus je hoogtemeters gaan flink omhoog, vooral in een vlakke omgeving heeft dit een relatief groot effect op de cijfers.
Barometers dempen de hoogtemeters juist weer, kleine hoogteverschillen komen niet door, waardoor je in een omgeving met veel korte op en neer stukjes maar weinig hoogtemeters telt.
De techniek is niet onfeilbaar, zeker niet in de vorm van een compact trainingsapparaat.
De fout is cumulatief, dus je hoogtemeters gaan flink omhoog, vooral in een vlakke omgeving heeft dit een relatief groot effect op de cijfers.
Barometers dempen de hoogtemeters juist weer, kleine hoogteverschillen komen niet door, waardoor je in een omgeving met veel korte op en neer stukjes maar weinig hoogtemeters telt.
De techniek is niet onfeilbaar, zeker niet in de vorm van een compact trainingsapparaat.
Some days it's easy, some days it's a fight.
Disclaimer: Spellingscontrole vern#ukt mijn posts. Excuses voor vreemde woorden en afkortingen.
Disclaimer: Spellingscontrole vern#ukt mijn posts. Excuses voor vreemde woorden en afkortingen.
- TenZNL
- Elite Mountainbiker
- Berichten: 5644
- Lid geworden op: zo 31 januari 2016, 15:44
- Mijn mountainbike: Opvallend kleurrijk
M`n oude Edge touring gaf ooit eens 1500hm`s in 1,6km...even door de heinenoord tunnel.
In order of appearance: Pivot | Dartmoor | C₃H₈ Hugene | C₃H₈ Tyee
Proud member of #TeamOnbenul
Na je 46e behoor je dood te zijn en op je klapstoel geraniums te schetsen (sound on)
Proud member of #TeamOnbenul
Na je 46e behoor je dood te zijn en op je klapstoel geraniums te schetsen (sound on)
- barttore
- Mountainbike Junk
- Berichten: 272
- Lid geworden op: zo 15 november 2009, 12:01
- Mijn mountainbike: Mtb met kleine en gravelbike met grote wielen en nog een opvouwbaar "mtb" fietsje
Hier ook zoiets, gister en vandaag 100 % hetzelfde rondje, gister 85 hm, vandaag 105...
En teugkijkende op eerder identieke rondjes ook 49 en 65...
Garmin edge 820. Niet dat het me erg boeit, maar het viel me op.
En teugkijkende op eerder identieke rondjes ook 49 en 65...
Garmin edge 820. Niet dat het me erg boeit, maar het viel me op.
vouwen , dat zouden meer mensen moeten doen.
- ThaSingleTrackMastah
- Moderator
- Berichten: 29836
- Lid geworden op: do 19 december 2002, 10:56
- Mijn mountainbike: Heeft een motortje
- Contacteer:
De Edges doen geen autocalibration zoals Etrex, Gpsmap en andere outdoor toestellen dat wel doen (Geen idee of en hoe andere merken dit doen).
Luchtdrukveranderingen onderweg geven dus extra (of minder) hoogtemeters.
Some days it's easy, some days it's a fight.
Disclaimer: Spellingscontrole vern#ukt mijn posts. Excuses voor vreemde woorden en afkortingen.
Disclaimer: Spellingscontrole vern#ukt mijn posts. Excuses voor vreemde woorden en afkortingen.
- ThaSingleTrackMastah
- Moderator
- Berichten: 29836
- Lid geworden op: do 19 december 2002, 10:56
- Mijn mountainbike: Heeft een motortje
- Contacteer:
Laat maar.
Ik lees net terug en daar lees ik dat de Edge Explore geen barometrische hoogtemeting doet.
Dus alleen gps hoogtemeting, en dat bijv 1x per seconde.
Meetfout van een metertje (in werkelijkheid veeeel meer) geeft dan de mogelijkheid om 3600x per uur een meter teveel of te weinig te tellen.
Compleet nutteloos dus.
Ik lees net terug en daar lees ik dat de Edge Explore geen barometrische hoogtemeting doet.
Dus alleen gps hoogtemeting, en dat bijv 1x per seconde.
Meetfout van een metertje (in werkelijkheid veeeel meer) geeft dan de mogelijkheid om 3600x per uur een meter teveel of te weinig te tellen.
Compleet nutteloos dus.
Some days it's easy, some days it's a fight.
Disclaimer: Spellingscontrole vern#ukt mijn posts. Excuses voor vreemde woorden en afkortingen.
Disclaimer: Spellingscontrole vern#ukt mijn posts. Excuses voor vreemde woorden en afkortingen.