Het aantal trackpoints in de getekende stukken lijkt me geen probleem.
De tracks er tussen in zijn waarschijnlijk rijdend opgenomen met een interval van 1s. Dat geeft 3600 trackpoints per uur.
Oude Garmins konden maar 500 pu ten per track aan. Er was/is een manier om te filteren. Maar dan nog worden denk ik vooral de opgenomen tracks aangepakt, en niet jouw getekende tracks.
De topo kaart van de Benelux is heel fijn.
Topo Beneluxpro v2.
Let vooral op v2, want v1 zat vol fouten.
Om deze op je Garmin te instaleren heb je een licentie nodig, dat gaat je dus 149 euro kosten.
Maar je kan 'm zonder licentie wel in Basecamp gebruiken via de eerder genoemde truc met de SD kaart of USB stick
Kaarten via Basecamp op je GPS zetten
- ThaSingleTrackMastah
- Moderator
- Berichten: 29834
- Lid geworden op: do 19 december 2002, 10:56
- Mijn mountainbike: Heeft een motortje
- Contacteer:
Some days it's easy, some days it's a fight.
Disclaimer: Spellingscontrole vern#ukt mijn posts. Excuses voor vreemde woorden en afkortingen.
Disclaimer: Spellingscontrole vern#ukt mijn posts. Excuses voor vreemde woorden en afkortingen.
In BC de eigenschappen van de track/spoor heb je onderaan de knop "filter"hitchhikerzguide schreef: ↑za 30 mei 2020, 02:38- als je zelf een track "tekent", hoe kan je het aantal track points wat verminderen of onnodig veel track points deleten? Vsnaf de eerste keer juist tekenen? Heb soms zoveel moeten slepen en trekken om iets goed te krijgen en de undo knop moest soms ook gebruikt worden
-
- Moderator
- Berichten: 13025
- Lid geworden op: wo 3 december 2008, 10:05
Dus dubbelklikken op je spoor, links in het beeld, met de twee voetstapjes. Dan kun je daar filteren, en ook heel handig, kleur van je spoor wijzigen.
Doneer en help mee!
Ibis Ripmo AF 2022
Pace RC529 2019
Sonder Camino Al Apex1 2018
Retired: Nukeproof Scout 290, 2x Trek Superfly 7, Stevens Fluent, Stevens S7
Ibis Ripmo AF 2022
Pace RC529 2019
Sonder Camino Al Apex1 2018
Retired: Nukeproof Scout 290, 2x Trek Superfly 7, Stevens Fluent, Stevens S7
Als je echt helemaal zelf een track tekent vanaf nul, zijn daar meerdere manieren voor. Oefening baart kunst, zullen we maar denken. Ikzelf doe het (in RwGPS) zo:hitchhikerzguide schreef: ↑za 30 mei 2020, 02:38als je zelf een track "tekent", hoe kan je het aantal track points wat verminderen of onnodig veel track points deleten? Vsnaf de eerste keer juist tekenen? Heb soms zoveel moeten slepen en trekken om iets goed te krijgen en de undo knop moest soms ook gebruikt worden
- Bepaal je beginpunt
- Bepaal je eindpunt
- Voeg tussenpunten toe tot de track de weg volgt die je wilt gaan rijden.
Vorsprung durch Pedantik.
- ThaSingleTrackMastah
- Moderator
- Berichten: 29834
- Lid geworden op: do 19 december 2002, 10:56
- Mijn mountainbike: Heeft een motortje
- Contacteer:
De kaart op je pc zetten.
Daar zijn tooltjes voor en ik meen dat Javawa (device manager) kan het volgens mij ook.
Je kan de kaart (.img) ook op een usb stick zetten in een mapje Garmin.
Some days it's easy, some days it's a fight.
Disclaimer: Spellingscontrole vern#ukt mijn posts. Excuses voor vreemde woorden en afkortingen.
Disclaimer: Spellingscontrole vern#ukt mijn posts. Excuses voor vreemde woorden en afkortingen.
-
- Mountainbike Junk
- Berichten: 433
- Lid geworden op: za 29 september 2012, 09:18
- Contacteer:
Product cache (welke kaarten) van basecamp is beschadigd, waarschijnlijk werk je op een Mac. Er is een handmatige procedure om die cache te wissen, daarna is het weer goed.
Hier staat welke caches er zijn (denk dat het nog hetzelfde is met huidige basecamp versies):
http://forum.gps-expert.nl/viewtopic.php?p=5774#p5774
Marco
(gps vragen via forum en niet via pb s.v.p.)
(gps vragen via forum en niet via pb s.v.p.)
- Meegs
- Elite Mountainbiker
- Berichten: 3160
- Lid geworden op: di 6 maart 2007, 15:07
- Mijn mountainbike: Spectaculaire Kloof
Ik heb een Etrex 20x (het oranje model)
Daar heb ik in 2019 een keer een openfiets kaart opgezet en daarna er niet meer naar omgekeken want alles werkte als een tierelier.
GPX files van routes kopieerde ik gewoon direct naar de GPX map op de Garmin. Dan spoor selecteren op de Garmin en gewoon het paarse lijntje volgen. De wegen en fietspaden werden gewoon goed aangegeven, ook met inzoomen.
Nu heb ik laatst een keer de gps aan de pc gehangen en Basecamp opgestart. (wilde even iets nalopen voor een route in Luxemburg en dan is dat kleine schermpje verdomd moeilijk). Basecamp had een update nodig (ik gebruik basecamp nooit). Die maar uitgevoerd. En Basecamp begon de kaarten te synchroniseren met het toestel..
Nu heb ik het idee dat er daar iets mis is gegaan.
Als ik namelijk nu een spoor kies op de garmin, dan zie ik de straten en wegen wel. Totdat ik ga inzoomen, en bij 200 m of lager verdwijnen in 1x alle wegen en fietspaden en ik zie alleen de oranje-achtige blokken die huizen moeten voorstellen.
Ik heb daarna de nieuwe openmapfiets kaart gedownload (versie van april 2022) en die volgens de instructies op de Garmin zelf gezet in de hoop dat het euvel verholpen was... maar helaas, zoom ik verder in bij 200 m of lager, dan verdwijnen de straten gewoon weer.
Op zich valt er wel mee te fietsen want het blijft gewoon het paarse lijntje volgen, maar het is soms wel lastig kijken of je een bepaalde weg wel in moet slaan als ik die straat niet goed zie op de Garmin.
Betekent dit dat ik misschien eerst in Basecamp de nieuwe openmapfiets kaart moet zetten? En daarna de Garmin weer laten synchroniseren via Basecamp?
Daar heb ik in 2019 een keer een openfiets kaart opgezet en daarna er niet meer naar omgekeken want alles werkte als een tierelier.
GPX files van routes kopieerde ik gewoon direct naar de GPX map op de Garmin. Dan spoor selecteren op de Garmin en gewoon het paarse lijntje volgen. De wegen en fietspaden werden gewoon goed aangegeven, ook met inzoomen.
Nu heb ik laatst een keer de gps aan de pc gehangen en Basecamp opgestart. (wilde even iets nalopen voor een route in Luxemburg en dan is dat kleine schermpje verdomd moeilijk). Basecamp had een update nodig (ik gebruik basecamp nooit). Die maar uitgevoerd. En Basecamp begon de kaarten te synchroniseren met het toestel..
Nu heb ik het idee dat er daar iets mis is gegaan.
Als ik namelijk nu een spoor kies op de garmin, dan zie ik de straten en wegen wel. Totdat ik ga inzoomen, en bij 200 m of lager verdwijnen in 1x alle wegen en fietspaden en ik zie alleen de oranje-achtige blokken die huizen moeten voorstellen.
Ik heb daarna de nieuwe openmapfiets kaart gedownload (versie van april 2022) en die volgens de instructies op de Garmin zelf gezet in de hoop dat het euvel verholpen was... maar helaas, zoom ik verder in bij 200 m of lager, dan verdwijnen de straten gewoon weer.
Op zich valt er wel mee te fietsen want het blijft gewoon het paarse lijntje volgen, maar het is soms wel lastig kijken of je een bepaalde weg wel in moet slaan als ik die straat niet goed zie op de Garmin.
Betekent dit dat ik misschien eerst in Basecamp de nieuwe openmapfiets kaart moet zetten? En daarna de Garmin weer laten synchroniseren via Basecamp?
Dat is een raar verschijnsel, maar ik denk niet dat het door BaseCamp komt; die doet niets wat dat kan veroorzaken.
Ik zou het toestel een reset geven:
Ik zou het toestel een reset geven:
Wel eerst synchroniseren om je data niet kwijt te raken! Instellingen raak je ook kwijt bij een reset.
- Zorg dat het apparaat is uitgeschakeld.
- Houd de "Menu" (linksonder) en "Enter" (voorkant) knoppen tegelijkertijd ingedrukt.
- Druk de aan/uitknop in zodat het toestel opstart en laat deze los.
- De andere twee knoppen ingedrukt houden totdat het apparaat vraagt of je alle gebruikersdata wilt verwijderen.
- ThaSingleTrackMastah
- Moderator
- Berichten: 29834
- Lid geworden op: do 19 december 2002, 10:56
- Mijn mountainbike: Heeft een motortje
- Contacteer:
Er is toch een (recente) Basecamp versie die je kaarten verkloot?
Had er iets over gelezen en negeer sindsdien de updates.
Als dit het probleem is, dan moet je ergens een oudere Basecamp zien te vinden.
Heb je een Windows PC? Dan heb ik wellicht nog iets.
Had er iets over gelezen en negeer sindsdien de updates.
Als dit het probleem is, dan moet je ergens een oudere Basecamp zien te vinden.
Heb je een Windows PC? Dan heb ik wellicht nog iets.
Some days it's easy, some days it's a fight.
Disclaimer: Spellingscontrole vern#ukt mijn posts. Excuses voor vreemde woorden en afkortingen.
Disclaimer: Spellingscontrole vern#ukt mijn posts. Excuses voor vreemde woorden en afkortingen.
Nee, dat heeft niets met BaseCamp te maken, daarmee kun je geen kaarten overzetten of verkloten. Je kunt vanuit BaseCamp wel opdracht geven om kaarten over te zetten, maar die start dan het programma MapInstall op. Een bepaalde versie van MapInstall kon kaarten in het antieke registerformaat niet goed overzetten naar de GPS (met gmap-kaarten was er niets aan de hand). Dat probleem is later opgelost.
- ThaSingleTrackMastah
- Moderator
- Berichten: 29834
- Lid geworden op: do 19 december 2002, 10:56
- Mijn mountainbike: Heeft een motortje
- Contacteer:
Tja, als jij het zegt...
Dit stelt Garmin voor:
Dit stelt Garmin voor:
Misschien helpt het.Verwijder de BaseCamp of HomePort CardProductCache map:
Windows:
Druk op de Windows toets + R
Typ %userprofile%\AppData\Local\Garmin\
Open de BaseCamp of HomePort map
Klik met de rechter muisknop op de CardProductCache map en selecteer Verwijderen
Some days it's easy, some days it's a fight.
Disclaimer: Spellingscontrole vern#ukt mijn posts. Excuses voor vreemde woorden en afkortingen.
Disclaimer: Spellingscontrole vern#ukt mijn posts. Excuses voor vreemde woorden en afkortingen.
Volgens mij gaat het hier om een probleem op het toestel zelf, en niet in BaseCamp (verbeter me als ik het niet juist heb).
De cache van BC legen heeft dan geen zin.
De cache van BC legen heeft dan geen zin.
- ThaSingleTrackMastah
- Moderator
- Berichten: 29834
- Lid geworden op: do 19 december 2002, 10:56
- Mijn mountainbike: Heeft een motortje
- Contacteer:
Dit zijn wat oude problemen gerelateerd aan wat Javawa schreef:
(geen idee of die al echt zijn opgelost ..)
(geen idee of die al echt zijn opgelost ..)
(https://forum.gps.nl/viewtopic.php?t=50229)Als je een update hebt uitgevoerd naar Basecamp 4.7.0 waardoor óók Mapinstall 4.2.0 op de PC staat, dan is een op OpenStreetMap gebaseerde kaart (zoals OpenFietsMap) niet zichtbaar op de GPS. De kaart is wel zichtbaar als geïnstalleerde kaart maar je ziet geen detail. Je krijgt alleen een overview/basiskaart te zien.
Zie, onder andere: Basecamp 4.7.0 Windows
In dat geval mag je terug naar BaseCamp 4.6.2 :twisted:
Let - in dat geval - wel op: je gaat daarmee ook terug naar je oude database en raakt dus je wijzigingen die je binnen BaseCamp 4.7.0 hebt gemaakt, weer kwijt. Maak in - alweer - dat geval eerst een export van je recente werk en importeer dat weer binnen de oude database.
Of: je gebruikt een "Map for BaseCamp/MapSource (gmap format for Mac OSX/Windows)", installeert die binnen BaseCamp en stuurt die naar de GPS.
Dan raak je niets kwijt...
Om het verhaal compleet te maken: vanuit BaseCamp 4.7.0 is óók de koppeling met Google Earth verdwenen.
Some days it's easy, some days it's a fight.
Disclaimer: Spellingscontrole vern#ukt mijn posts. Excuses voor vreemde woorden en afkortingen.
Disclaimer: Spellingscontrole vern#ukt mijn posts. Excuses voor vreemde woorden en afkortingen.
- ThaSingleTrackMastah
- Moderator
- Berichten: 29834
- Lid geworden op: do 19 december 2002, 10:56
- Mijn mountainbike: Heeft een motortje
- Contacteer:
Hier moet Meegs ff duidelijkheid scheppen, ik las het alsof de kaart op de PC niet meer werkt na de update van Basecamp.
Some days it's easy, some days it's a fight.
Disclaimer: Spellingscontrole vern#ukt mijn posts. Excuses voor vreemde woorden en afkortingen.
Disclaimer: Spellingscontrole vern#ukt mijn posts. Excuses voor vreemde woorden en afkortingen.